O firmie

inspect3d Poznań – kim jestem?

Nazywam się Ryszard Grzelka i jestem założycielem inspect3D.

Ukończyłem Politechnikę Poznańską, na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn, specjalność Diagnostyka Maszyn i Systemy Pomiarowe. Już w trakcie studiów technologie takie jak skanowanie 3D, projektowanie i wytwarzanie części trafiły do grona moich zainteresowań. Od 2012 r. jestem zawodowo związany z branżą pomiarów współrzędnościowych, głównie ze skanerami 3D, systemami fotogrametrycznymi oraz urządzeniami do cyfrowej korelacji obrazu (DIC). Posiadam certyfikaty potwierdzające moje kompetencje, które zdobyłem m. in. na zagranicznych szkoleniach. W trakcie swojej kariery zawodowej miałem okazje zrealizować wiele prezentacji oraz wdrożeń systemów pomiarowych w przemyśle oraz na uczelniach technicznych. Zdobyłem również ponad 4-letnią praktykę jako specjalista w laboratorium pomiarowym skanowania 3D u lidera wśród producentów samochodów w Polsce.

Za cel stawiam sobie dalszy rozwój w dziedzinie metrologii 3D oraz w branżach powiązanych jak np. druk 3D czy obróbka skrawaniem. W związku z tym w 2020 r. narodził się pomysł stworzenia własnej firmy, która łączyć będzie przyjemne z pożytecznym, czyli pracę z zainteresowaniami. Kolejnym krokiem było nawiązanie współpracy z dystrybutorem systemów pomiarowych firmy ScanTech oraz producentami filamentów do drukarek 3D. W 2021 r. najważniejszym wydarzeniem był start z nową usługą jaką jest wytwarzanie zaprojektowanych części w technologii CNC oraz druku 3D. Tym sposobem możemy zrealizować pełen proces, od skanowania części zużytej, zaprojektowania jej na podstawie pomiaru lub stworzenia modelu CAD od nowa, aż po wytworzenie części oraz skontrolowanie przy pomocy skanera 3D. Dzięki temu wspomagam działy kontroli jakości, produkcji, konstrukcji, badań i rozwoju oraz jednostki naukowe w zakresie usług pomiarowych, dystrybucji materiałów do drukarek 3D oraz wytwarzaniu części, współpracując z zaufanym gronem inżynierów, którzy tworzą zgrany i doświadczony zespół.

Prywatnie spełniam się jako mąż i ojciec dwójki córek. Od dzieciństwa moim hobby jest sport, szczególnie koszykówka, którą aktywnie uprawiam po dzień dzisiejszy.

Zapraszam do współpracy!

motoryzacja

Motoryzacja

Kontrola geometrii poszczególnych części samochodu, weryfikacja wyrobów prototypowych, wirtualne złożenia i wykrywanie kolizji.

lotnictwo

Lotnictwo

Pomiary łopatek wirników, piast, poszycia samolotu oraz materiałów kompozytowych.

tłocznictwo

Tłocznictwo

Kontrola procesu kształtowania blach, pomiar wytłoczek, narzędzi oraz tłoczników.

odlewnictwo

Odlewnictwo

Weryfikacja odlewów, rdzeni piaskowych, form, zużycia oprzyrządowania, sprawdzenie naddatków odlewniczych.

tworzywa sztuczne

Tworzywa sztuczne

Skanowanie wyprasek, form wtryskowych, badanie zużycia narzędzi.

przemysł metalowy

Przemysł metalowy

Kontrola jakości części do maszyn i urządzeń, pomiary wyrobów wytwarzanych w procesie frezowania oraz toczenia.

medycyna

Medycyna

Pomiar układów kostnych, implantów, protez.

sztuka

Sztuka

Archiwizacja 3D figur, rzeźb, tworzenie kopii, odtwarzanie oryginalnej geometrii dzieła sztuki.

przemysł morski

Przemysł morski

Pomiar kadłubów łodzi oraz skanowanie pokładów jachtów.

Technologie dla przemysłu

Skan 3d

Skanowanie 3D

Pomiary pełnej geometrii wyrobów w zakresie od kilku mm do kilku m. Dokładność do 0,02 mm.

Skan 3d

Projektowanie 3D

Projektowanie modelu CAD przy wykorzystaniu pliku STL ze skanera 3D lub od podstaw uwzględniając wymagania zamawiającego.

Wytwarzanie

Wytwarzanie

Wytwarzanie prototypów lub części gotowych w różnych technologiach.

Skan 3d

Kontrola jakości i doradztwo

Porównanie części do modelu CAD lub dokumentacji 2D. Wsparcie przy niestandardowych aplikacjach pomiarowych.